Hizmetler

Beylikdüzü Ford Oto Özel Servis

Beylikdüzü Özel Ford Servisi olarak tüm kadromuz bakım ve onarım süreçlerini yürüten teknik personelin yetkinlik ve tecrübesini kurum içi eğitim ve denetimlerle en üst seviyede tutmak için çalışıyoruz.

Yedek Parça Hizmetlerimiz

  • Anında, hızlı ve orijinal yedek parça temini
  • Her zaman stok çeşitliliği ve miktarı ile yüksek kullanılabilirlik
  • Aracınızın her parçası için hızlı tedarik ve sürekli takip
  • Anında bildirim ve uygun fiyat politikası

Motor Mekanik

Uzman personelimiz tarafından orijinal yedek parçalar kullanılarak test edilerek tarafınıza teslim edilmektedir.

Motor Mekanik Hizmetlerimiz

  • Periyodik bakım
  • Genel bakım
  • Tekerlek Dengeleme ayarı
  • Klima gaz dolumu

Mini Onarım

Aracınızda meydana gelebilecek kaza, gibi beklenmeyen dış etkenlerden kaynaklanabilecek ezikler, kapı, kaput, çamurluk, tavan, bagaj vb. gibi alanlarda meydana gelen çeşitli çarpmalardır. Beylikdüzü Özel Ford Servisi bu konuda çok dikkatli ve titiz bir şekilde çalışmakta olup 1-5 cm çapındaki ezikleri aracınızın orjinalliğine zarar vermeden ve boya uygulamadan gidermektedir.

Yol Yardım

Bazen hepimizin yardıma ihtiyacı olur. Aracınızla ilgili sorununuz ne olursa olsun Beylikdüzü Özel Ford Servisi, Ford müşterilerine 365 gün 24 saat hizmet verme amacını yerine getiriyor. Nerede olursanız olun, tahminlerinizin ötesinde size yardımcı olacağız. Aracınız sizi yolda bıraktığında arızayı gidermek ve aracı tekrar kullanılabilir hale getirmek için Beylikdüzü Özel Ford Servisi en kısa sürede yanınızda olacaktır. Beylikdüzü Özel Ford Servisi, zor ve tatsız durumlarda sizleri memnun etmeye çalışır.

Arıza Testi

Profesyonel kadromuz profesyonel arıza tespit cihazları ile arızaları saniyeler içinde tespit ederek aracınız için doğru onarımı belirler.

Polen Filtresi Değişimi Ve Bakımı

Otomobillerde sürüş keyfini artıran ancak herkes tarafından bilinmeyen pek çok parça var. Bu gizli kahramanlardan biri de polen filtresidir. Polen filtrelerinin her yıl veya her 25 bin kilometrede bir değiştirilmesi gerekir. Sürekli kullanılan, kaloriferi ve kliması sürekli çalışan araçlarda polen filtreleri normalden daha kısa sürede bitebilir. Ayrıca havada çok fazla toz, polen veya kir bulunan iklimlerde, üreticinin belirttiği tarihten daha erken değiştirilmesi gerekebilir. Ayrıca araçlarını ağaçların yaprak ve ağaç döküntüsü bulabileceklerini de belirtmek gerekir.

Ford Fren Balata Değişimi – Bakım

Frenlerimiz, arabalarımızın hızını azaltmak için fren disklerini ovalayarak çalışan ve bir süre sonra değişim ve bakım gerektiren bir tür sürtünme malzemesidir.

Fren Balataları Nasıl Çalışır?

Aracınızın fren pedalına bastığınızda fren merkezindeki hidrolik yağ sistem sayesinde basınç altında fren sistemindeki hortumlara pompalanır. Burada fren kaliperlerinin altında bulunan fren balataları, sürtünme yoluyla fren disklerine basınç uygulayarak aracın hızının düşmesine yardımcı olur.

Fren Balataları Ve Diskleri Ne Zaman Değiştirilmelidir?

Fren balataları: Balata değişimi, kullanıcının fren sistemini ne sıklıkta kullandığıyla doğrudan ilişkilidir. Aynı kilometreye sahip iki aracın bile fren sistemindeki aşınma seviyesi farklılık gösteriyor. Uzmanlara göre fren balataları her 35-45 bin km’de bir kontrol edilmeli ve gerekirse değiştirilmelidir. Bu kilometrelerden önce veya sonra, aşınma durumuna göre gerekirse fren balataları değiştirilmelidir.